logo
ebook
3d_prohlidka

Aktuality

PRACOVNI NABIDKA:

 

Hledame pracovnika na pozici - Prodavač/ka

- více na tel. +420 602 775 526; fh@lame.cz

Hledame pracovnika na pozici - Stolař

- výhodou zkušenosti s prací na CNC
- vice na tel: 602 574 426 , email: lameinfo@lame.cz

 

 

 

 

 

 

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.Nápad i řešení máme ...

Slovník pojmů

LTD deska, zvaná také lamino, je dřevotřísková deska polepená dekoračním papírem zalitým melaminovou pryskyřicí. Vyrábí se nejen jednobarevná, ale také v mnoha různých dezénech – hladká, matná, perlička, struktura dřeva i lesklá. Boční strany desky jsou opracovány pomocí ABS hran. LTD desky používáme především pro zhotovení korpusů kuchyňských linek a vestavěných skříní.

ABS – Akrylonitrilbutadienstyren je termoplastický průmyslový kopolymer, který je odolný vůči mechanickému poškození. Tuhý, houževnatý, odolný proti nízkým i vysokým teplotám, málo nasákavý, zdravotně nezávadný. Je odolný vůči kyselinám, louhům, uhlovodíkům, olejům, tukům. Jeho nejvýznamnější užití je při výrobě nábytku, při zapravení hran u rovných i u tvarových LTD desek. Vyrábí se z něj mj. také většina kostek LEGO.

MDF deska je dřevovláknitá deska vyráběná pomocí  kombinace působení vysokých teplot a vysokého tlaku. Její povrch je upraven – nejčastěji je lakován, nebo potažen fólií. Foliovaná MDF o síle 18 – 22 mm se používá na výrobu kuchyňských dvířek, na výběr je velké množství barevných variant. Tenká MDF o síle 3 mm slouží jako záda skříní.

HPL deska je deska z vysokotlakého laminátu, konstrukčně odolného materiálu vyráběného v široké barevné škále od dřevodekorů, dekorů kamenů až po abstraktní vzory. Jedná se o materiál s jedním z nejlepších poměrů kvalita/cena pro výrobu kuchyňských desek, kuchyňských zad i dalšího nábytku. Vlastnosti desky jsou dané všeobecně závaznou normou: „Vysokotlaké dekorativní lamináty (HPL) – Desky na bázi reaktoplastů - ČSN EU 438 - (1 až 9)“. Předně se jedná o oděruvzdornost, odolnost proti proražení, odolnost vůči teplotě (do 180 st. C), odolnost proti průniku vody. Mají garantovanou rozměrovou stálost a stálobarevnost.

Cesky
Nemecky
sedm
slovnik
Facebook
DESIGN BY INSTINKT | 2013
CREATED BY JAKUB POPOVSKÝ